ZOBACZ  - PROPOZYCJE NAJBLIŻSZYCH WYJAZDÓW MOTOCYKLOWYCH Z ADVPOLAND.PL

 

Gorące Piaski MAROKO
Jesień 2017Fascynująca egzotyka Maroka - daj się porwać magii baśniowej podróży do krainy orientuWięcej...

Portugalia na Jesień !
Wrzesień 2017


Sceneria jedyna w swoim rodzaju -
cudne niziny, wybrzeże Atlantyku,
malownicze rzeki...
Więcej...

Alpejski Rollercoster   Sierpień 2017


Fenomenalne trasy, niezapomniane emocje oraz hipnotyzujące krajobrazy spowodują...
Więcej...

Hiszpański Rollercoaster  
Maj 2017  

Jeden hotel, 6 niesamowicie krętych tras a wieczorem flamenco i zabawa na Costa de Sol ... Więcej...

 

 

 

 

 

 

18
Kwi
Odsłony: 8561

JAK PRZYGOTOWAĆ MOTOCYKL DO PODRÓŻY ?!

 

Jeżeli wypożyczasz motocykl od Nas - temat masz z głowy. Wszystkie motocykle są przygotowane do podróży. Planując jednak dłuższą podróż własnym motocyklem trzeba zadbać o wiele rzeczy jednak specjalnego przygotowania wymaga również Twój sprzęt. Powinniśmy określić zdolność motocykla do pokonania zaplanowanej trasy Pamiętaj ile kilometrów masz do przejechania i tak rozplanuj czynności serwisowe abyś nie musiał ich pilnować w czasie wycieczki. Jeżeli będziesz jednak musiał i z określonych powodów nie chcesz tego robić przed wyjazdem lub np. przegląd serwisowy wypadnie podczas wyprawy z góry zaplanuj miejsce (miasto, znajdź warsztat) i fundusze na tą czynność. Planując trasę upewnij się, że zaplanowane przez Ciebie odcinki bez stacji benzynowych po drodze nie są dłuższe niż zasięg Twojego motocykla, jeśli tak, może warto zmienić trasę lub pomyśleć o dodatkowych zbiornikach.

Ekspoloatacja
Jedną z pierwszych czynności jaką powinniśmy wykonać jest sprawdzenie układu hamulcowego. Należy upewnić się że w motocyklu są świeże płyny (hamulcowy i chłodniczy), olej i klocki hamulcowe. Nie należy zapominać również o filtrach.

Opony
Trzeba sprawdzić stan bieżnika oraz ciśnienie. Bardzo ważne jest odpowiednie dobranie opon dla zaplanowanej trasy. Szczególnie w przypadku wypraw do Maroko trzeba podjąć decyzję jaki bieżnik wybrać. (to najczęstszy dylemat) Wybór zależy oczywiście od naszych wymagań co do trasy. Jeżeli większość czasu będziemy spędzać na bezdrożach to na pewno odpowiednim wyborem będzie tzw. kostka. Jeżeli natomiast zakładamy podróżowanie tylko asfaltem to najlepszym rozwiązaniem będzie opona turystyczna.

Bagaż
To chyba jedna z ważniejszych rzeczy, która wpływa na komfort naszej podróży. Tu ważny jest wybór odpowiednich kufrów lub sakw. Ich montaż i jego obsługa, ciężar, wodoszczelność ma duże znaczenie. Szczególne znaczenie ma łatwość wypinania kufrów oraz zabezpieczenia przed kradzieżą. Ważne jest aby dobrze dobrać je do masy motocykla i własnych umiejętności za kierownicą. Jeżeli wyposażysz się w kufry lub sakwy nie oryginalne pamiętaj aby środek ciężkości całego zestawu znajdował się jak najniżej. Zobacz jak możesz wyregulować tylne zawieszenie i jak na obciążenie reaguje cały motocykl.

GPS
Tutaj polecamy nawigację Garmin. Z naszego doświadczenia jest jedną ze sprawniejszych i bardziej dokładnych. Również w sieci można znaleźć wiele darmowych map do tego typu nawigacji. Tu polecamy formum: www.garniak.pl Innym rozwiązaniem jest tankbag lub mapnik z aktualną mapą danego regionu. Jedno lub drugie rozwiązanie zapewnia komfort podczas jazdy i ogranicza ciągłe postoje powodowane koniecznością wyciągania mapy z kufra lub sakwy.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, śmiało dzwoń lub pisz do Nas !

S5 Box

Login

Register

*
*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.

Facebook

YouTube