ZOBACZ  - PROPOZYCJE NAJBLIŻSZYCH WYJAZDÓW MOTOCYKLOWYCH Z ADVPOLAND.PL

 

Gorące Piaski MAROKO
Jesień 2017Fascynująca egzotyka Maroka - daj się porwać magii baśniowej podróży do krainy orientuWięcej...

Portugalia na Jesień !
Wrzesień 2017


Sceneria jedyna w swoim rodzaju -
cudne niziny, wybrzeże Atlantyku,
malownicze rzeki...
Więcej...

Alpejski Rollercoster   Sierpień 2017


Fenomenalne trasy, niezapomniane emocje oraz hipnotyzujące krajobrazy spowodują...
Więcej...

Hiszpański Rollercoaster  
Maj 2017  

Jeden hotel, 6 niesamowicie krętych tras a wieczorem flamenco i zabawa na Costa de Sol ... Więcej...

 

 

 

 

 

 

18
Kwi
Odsłony: 10207

CO ZABRAĆ NA WYPRAWĘ MOTOCYKLOWĄ ?!

 

Zawartość kufrów
Co do samej zawartości kufrów sprawa jest już indywidualna, bo przecież co innego zabierzemy jadąc w ciepłe kraje na południu czy zachodzie Europy a co innego wybierając się na ‘dziki wschód’. O tym czy zabrać ze sobą wszystkie fundusze w gotówce (warto zwrócić uwagę na obowiązującą w krajach przez które będziemy jechać walutę), czy może polegać na nieco bezpieczniejszej i (w krajach zachodnich) wygodniejszej karcie kredytowej z pewnością podpowiedzą nam ogólnodostępne przewodniki. Istnieją jednak rzeczy, których w kufrach nie może zabraknąć.

Apteczka
Bez względu na to gdzie się wybieramy nie należy zapominać o apteczce. Często, niesłusznie, jest to jedna z pierwszych rzeczy w kolejce do pozostawienia w domu w przypadku, gdy okaże się, że nie mamy wystarczająco przestrzeni bagażowej. Tymczasem wielu motocyklistów wskazując na błędy popełnione podczas przygotowania do wyprawy wspomina właśnie brak apteczki. Takie zaniedbanie, zwłaszcza w przypadku wyjazdów w kraje o odmiennej florze i faunie oraz wątpliwej higienie społeczeństw w przypadku zbagatelizowania najdrobniejszych choćby otarć naskórka może być po powrocie bardzo uciążliwe w skutkach. Pamiętajmy również o wszystkich dokumentach – paszport, prawo jazdy, dokumenty pojazdu powinny być dobrze zabezpieczone przed przemoknięciem (i zgubieniem/kradzieżą) razem z dokumentami z ubezpieczalni, w tym z NFZ). Warto również pomyśleć o kopii wszystkich zabieranych dokumentów w bagażu innym niż ten, w którym są oryginały oraz o skanach na własnej skrzynce mailowej.

Mały warsztat

Ponadto, również w zależności od rejonu w który się wybieramy, warto zabrać ze sobą podstawowe elementy serwisowe jakie mogą się nam przydać w podróży. Jadąc na przykład do Hiszpanii i posiadając odpowiednią polisę ubezpieczeniową i telefon komórkowy (roaming!) do użycia na wypadek awarii możemy oczywiście zamiast skrzynki narzędziowej zabrać dodatkowe klapki i słomiany kapelusz. Wybierając się jednak w rejony gdzie polisa ubezpieczeniowa, telefon komórkowy i karta kredytowa w czasie awarii znaczą dużo mniej niż zestaw podstawowych narzędzi i wprawne ręce nie należy zapominać o kilku drobiazgach. Należą do nich: łatki, dętka + łyżka albo zestaw do naprawy opon bezdętkowych razem ze sprężonym powietrzem (lub jak kto woli pompką), jeśli Twój sprzęt tego wymaga – olej silnikowy na dolewki, zapasowe żarówki, świece, bezpieczniki i rękawiczki robocze.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, śmiało dzwoń lub pisz do Nas !

S5 Box

Login

Register

*
*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.

Facebook

YouTube